Deport (Sınır Dışı) Avukatı

Deport” kelimesi İngilizce “deportation” kelimesinin Türkçe karşılığıdır. Deportasyon, bir kişinin ülke sınırları dışına zorla çıkarılmasıdır. Bu durum genellikle yasadışı yollarla ülkeye giren veya ülkede kalmak için gerekli izinleri almayan yabancılar için uygulanır. Deportasyon davalarıyla ilgilenen bir avukat, yabancıların ülkede kalma haklarının korunması için çalışır.

Bu kapsamda, Sultangazi deport avukat hizmetimiz, yabancıların ülkeye girişinde, oturum izni başvurularında ve deportasyon kararlarına itiraz süreçlerinde müvekkillerine en profesyonel hukuki desteği sağlar. Sonuç olarak hukuk büromuz, yabancıların ülkede kalma haklarının korunması için müvekkillerine hukuki destek sağlayan bir bürodur.

Sultangazi Deport Avukatlık Hizmetlerimiz

Bir deport avukatının vizyonu, yabancıların haklarının korunması, hukukun üstünlüğünün savunulması, yabancıların entegrasyonunun desteklenmesi ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket edilmesi, hukukun üstünlüğü ilkelerinin hayata geçirilmesi doğrultusunda olmalıdır. Yabancıların adaletli bir şekilde muamele görmesi ve deportasyon süreçlerinin yasalara uygun olarak yürütülmesi için mücadele ederiz.

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket edilmesi daha geniş çıkarlarını göz önünde bulundurarak çalışmak ve yabancıların sorunlarını çözmek için diğer sivil toplum kuruluşları, hükümet kurumları ve insan hakları savunucularıyla işbirliği yapmak anlamına gelir. Sultangazi’de bulunan hukuk büromuz, deport avukatlığı hizmetinde yabancıların ülkede kalma haklarının korunması için aşağıdaki hizmetleri sağlayabilir:

  • Yabancıların ülkeye giriş sürecinde hukuki destek sağlama
  • Oturum izni başvuruları ve uzatma işlemleri için yardım
  • Deportasyon kararlarına itiraz etmek için gerekli hukuki işlemleri yapma
  • Yabancıların haklarının korunması için mahkemelerde dava açma
  • Yabancıların haklarına yönelik yapılan ihlallerde yasal yardım sağlama