Arabuluculuk

Uyuşmazlıkların hukuki yollarla çözülmesinde arabuluculuk hizmetleri sunan Sultangazi arabulucu hukuk büromuz, mahkemeye gitmeden önce taraflar arasında bir anlaşma sağlamak için kullanılan alternatif bir çözüm yöntemi sunar. Müşterilerinin uyuşmazlıklarını hukuki yollarla çözmek için müzakere sürecine liderlik eder. Sultangazi arabulucu hizmetinde vizyonumuz, müvekkillerinin uyuşmazlıklarını mümkün olan en kısa sürede ve mümkün olan en az maliyetle çözmek için taraflar arasında uzlaşma sağlamaktır.

Misyonumuz ise müvekkillerimizin ihtiyaçlarını anlamak, onları müzakere sürecine hazırlamak, adil bir sonuç elde etmek ve uzlaşmaya varılması durumunda bir anlaşma metni hazırlamak gibi adımları takip etmek ve müvekkillerinin çıkarlarını korumaktır. Bunun yanı sıra, müvekkillerimizin uyuşmazlıklarını çözerken etik ilkeleri uygulamakla da yükümlüyüzdür. Hukuk büromuz, müvekkil gizliliği, tarafsızlığı, dürüstlüğü ve saygıyı korumak için çalışır.

Uyuşmazlıkların hukuki yollarla çözülmesinde alternatif bir yöntem olarak kullanılan arabulucu hizmetlerimiz çeşitli hukuki alanlarda sunulabilir. Aşağıdaki hizmetlerimizin yanı sıra, arabulucu hizmetleri, çeşitli sektörlerde de kullanılabilir. Örneğin, e-ticaret, bankacılık, sigorta gibi sektörlerde müşteri şikayetleri veya uyuşmazlıkların çözümünde arabuluculuk hizmetleri kullanılabilmektedir. Sultangazi arabulucu hizmet çeşitlerimiz şunlardır:

  • İşletmeler arasında ortaya çıkan anlaşmazlıklar, sözleşme ihlalleri, ticari anlaşmaların ihlali gibi konularda arabulucu hizmetleri
  • İşten çıkarmalar, tazminat talepleri gibi konularda arabulucu hizmetleri
  • Boşanma, velayet, nafaka talepleri gibi aile hukuku konularında arabulucu hizmetleri
  • Kira sözleşmeleri, tapu işlemleri, komşuluk ilişkileri, inşaat sözleşmeleri gibi gayrimenkul hukuku konularında arabulucu hizmetleri
  • Küçük ölçekli suçlar, trafik kazaları, zarar verme davaları gibi ceza hukuku konularında arabulucu hizmetleri